De RDA werkte in 2025 aan verschillende vraagstukken op het gebied van welzijn en gezondheid van dieren. Samen met de betrokken partijen zochten we naar begaanbare wegen. Ons jaarverslag geeft in vogelvlucht een mooi beeld daarvan.
We publiceerden bijvoorbeeld een zienswijze over de dierentuin van de toekomst en een verkenning naar de gevolgen van klimaatverandering voor dieren in het wild. Ook heeft de RDA zich gebogen over de gevolgen van maatschappelijke ontwikkelingen voor dieren en een rapport uitgebracht over de beleving van dierenwelzijn bij verschillende generaties boeren.

We kijken in vogelvlucht naar een aantal vraagstukken over dierenwelzijn in Nederland waaraan de Raad voor Dierenaangelegenheden in 2025 heeft gewerkt.
We publiceerden een zienswijze over de dierentuin van de toekomst.
Een dierentuin die onder andere actief bijdraagt aan het behoud van biodiversiteit en een educatieve waarde heeft voor bezoekers.
Ook brachten we een verkenning uit over de gevolgen van klimaatverandering voor dieren in het wild.
Door overstromingen, langdurige droogte en hittegolven krijgen deze dieren het steeds moeilijker.
Daarnaast spraken we met veehouderij familiesdie al generaties lang met dieren werken.
Hun ervaringen van vroeger en van nu bundelden we in Verhalen van het Boerenerf.
Voor een verdere verdieping van onze publicaties organiseerde we soms een inspiratietafel, rondetafelgesprek of lunchbijeenkomst.
Dat blijven we doen, ook in 2026.
Lees het hele jaarverslag op onze website.